pasek gora apasek gora bpasek gora c
baner

>>> PRZYGOTOWANIE PROJEKTU

Przygotowujemy dla Państwa projekty pieczątek na podstawie przesłanych do nas treści w dokumentach tekstowych praktycznie każdego typu. Wykonujemy projekt, przesyłamy go do akceptacji i następnie grawerujemy odbicie. Często należy wykonać kilka poprawek w projekcie. Cały proces odbywa się szybciej gdy przesyłacie Państwo do nas gotowe projekty. Przygotowanie projektu przez klienta poza przyspieszeniem terminu realzacji ma także inne plusy. Często klienci mają swoją wizję wyglądu odbicia pieczątki. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek jak samemu zrealizować taką wizję w postaci własnego projektu.

Do przygotowania projektu pieczątki niezbędny jest program do grafiki wektorowej.

Przygotowanie projektu zaczynamy od wyboru oprawki. Każda oprawka ma miejsce na przyklejenie gumki. Przykładowo niech to będzie Piast 3 (rozmiar odbicia to 47mm x 18mm). W tym polu musi się zmieścić cały projekt. W projekcie jedynym dozwolonym kolorem jest czarny (K:100). Wszystkie obiekty narysowane w tym kolorze będą stanowiły odbicie pieczątki.

W projekcie żaden obiekt nie może mieć konturu. W żadnym przypadku nie można w ten sposób pogrubiać liter. Wszystkie kontury można zamienić na zwykłe obiekty (w Corel Draw jest to opcja "przekształć kontur w obiekt").
Standardowa wysokość liter to 9-10 punktów. Ponieważ może się zdażyć, że nie mamy w naszych komputerach czcionek wykorzystanych przez klienta, konieczne jest przkształcenie tekstu w obiekty (w Corel Draw jest to opcja "przekształć w krzywe "). Proszę pamiętać, że jest to opcja nieodwracalna, więc należy zostawić sobie projekt w wersji tekstowej do ewentualnej późniejszej edycji.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby w odbiciu pieczątki znajdowało się logo firmowe. Musi być ono jednak w postaci wektorowej.

Gotowe projekty przyjmujemy w postaci plików *.cdr, *.eps, *.ai, *.pdf.

 

   
 

Copyright © 2009 GOLDGRAF. Wszystkie prawa zastrzeżone.